Kdo jsme a odkud přicházíme

Společnost Rio California s.r.o. je společností, která řídí a organizuje franchisový řetězec SantaFe.

Cílem SantaFe je přispět k změně jídelníčku formou jeho obohacení tím nejlepším ze zdravé výživy, co nabízí světová kuchyně.

Fyzické zdraví společnosti ovlivňují i její stravovací návyky a jídelníček. Středoevropské klimatické podmínky mající za následek nedostatek ovoce a zeleniny v průběhu celého roku, se samozřejmě promítnul i do našeho jídelníčku. Chladné podnebí a manuál-ní práce si vyžadovali dostatečný kalorický přísun ve formě bílkovin a tuků. Současný věk informačních technologii se podepsal na tom, že požadavky na přísun kalorií z důvodu fyzické námahy se radikálně snížil. Z druhé strany, čerstvá zelenina je běžně dostupná v libovolném ročním období.

Stravovací návyky společnosti ale zatím zůstávají skoro stejné. Jednou z příčin je i chybějící a nedostatečná nabídka zdravějších jídel. Právě v rozšíření nabídky svěžích, chutných, zdravých a lehkých jídel, připravených z čerstvých místních surovin, vidíme svoje hlavní poslání a místo na trhu.

Původně jsme vznikli jako Start Up skupiny zahraničních investorů původem z USA majících své kořeny v Československu. Ti v oblasti San Diega a Los Angeles provozovali úspěšnou síť restaurací rychlého občerstvení. V době výstavby prvních obchodních center v České a Slovenské republice se rozhodli pro investování do řetězce rychle obslužných restaurací působících v těchto centrech. Řetězec SantaFe přišel na trh s nabídkou jídel zdravé výživy z oblasti Kalifornie. S růstem společnosti se měnila i organizační a majetková struktura společnosti.

Koncem roku 2004 odkoupil výkonný management společnosti evropskou část řetězce SantaFe. V současnosti se společnost kromě provozování řetězce SantaFe také zabývá i vyhledáváním a adaptací na podmínky České a Slovenské republiky nových, životaschopných konceptů zdravého rychlého občerstvení.

Zkušenosti a část technologie mají svůj původ ve státě Kalifornie, USA. V tomto státě USA patří oblast zdravé výživy k nejrozvinutějším na světe. První restaurace SantaFe v Evropě vznikla v prvním obchodním centru v Slovenské republice v Polus City Centru v Bratislavě v roce 2000. Historie dalšího našeho úspěšného konceptu L.A.restaurant zaměřeného více na oblast společného stravování započala v roce 2003 také v Bratislavě v Avion Shopping Parku.

Co nabízíme

V současné době disponujeme třemi koncepty a to SantaFe, L.A. a Rio Santé.

Základním zůstává koncept SantaFe. Ten nabízí jídla z oblasti jižní Kalifornie, kde základ tvoří mexická jídla bohaté na saláty a zeleninu. Jde o sloučení mexických jídel s kuchyni německých emigrantů v Kalifornii (Carlsbad). SantaFe nabízí kromě základní nabídky 24 teplých jídel denně minimálně čtyři druhy cenově výhodného menu v obědním čase od 11 do 15 hodin. V nabídce jsou i menší zdravá a chutná jídla „do ruky“.

Nabídka konceptu obsahuje od základní a to vytvoření si burrita dle vlastní chuti, přes wrapy do ruky po klasická mexická jídla. Právě díky vyváženosti nabídky konceptu SantaFe, jsme jediný mexický koncept v OC, který tam působí vzniku OC v České a Slovenské republice, do dnešních dnů.

L.A. restaurant self service – koncept vhodný do administrativních center a zaměřený hlavně do oblasti společného stravování. Koncept L.A. restaurant self service nabízí kromě základní nabídky 18 teplých jídel denně (minutky) a salátového pultu, minimálně pět druhů cenově výhodného menu a to včetně dietního a vegetariánského, v obědním čase od 11 do 15 hodin. Čím se náš koncept skutečně liší od konkurence, je příprava obědů a jídel z čerstvých surovin přímo v místě výdeje. Žádný dovoz z centrální vývařovny a ani žádné ohřívání zmražených hotovek.

Koncept L.A. finger food – je vhodný zejména do foodcourtů nákupních center navštěvovaných turisty. Kromě klasické nabídky minimálně 12 teplých jídel a jídel do ruky, nabízí i samoobslužné pulty. Z nich si lze vybrat a složit vlastní jídlo. Koncept je mimořádně vhodný v případech, kdy zákazníci cítí obavy z komunikace s obsluhou. Představitelem tohoto konceptu jsou jednotky v NC Palladium Praha a v OC Avion Bratislava.

Koncept Rio Santé – je zaměřený na nabídku zdravé výživy. Nabízí minimálně 16 teplých jídel, a čtyři obědní menu, vytvořených dle zásad zdravé výživy. Nabídka odpovídá a vyhovuje celému průřezu moderních diet. Francouzská, South Beach Diet, dieta Glykemického indexu, nízko sacharidová dieta atd. V nabídce Rio Santé nenaleznete žádné smažené jídlo a ani žádné umělo slazené nápoje. Samozřejmostí je i nabídky zeleninových salátů, kterých složení si vybírá přímo zákazník. Koncept je mimořádně vhodný do jídelen administrativních center nebo obchodních center v blízkosti, kterých je značná koncentrace administra-tivních budov.

Společným znakem všech tří konceptů je nabídka kvalitních jídel zdravé výživy, inspirované světově uznávanými kuchyněmi, jako jsou latino americká a středomořská kuchyně. Základem jídel je lehké drůbeží maso (kuře, krůta), čerstvá zelenina a saláty. Nezapomínáme ani na vegetariány, kteří tvoří více než 25% našich zákazníků.

Závěr

Našim cílovým regiónem je Praha a Bratislava. Jsme upřímně přesvědčeni o správnosti cílů společnosti. Zároveň důvěřujeme profesionalitě lidí, kteří náš záměr každodenně realizují v praxi. Zárukou naplnění našich cílů vidíme v kombinace zkušeností se znalostí prostředí ve kterém úspěšně působíme již patnáct let.